Witamy w żłobku Zaczarowana Polana!

Witamy w żłobku Zaczarowana Polana!

Dlaczego nasz żłobek?

Dokładamy wszelkich starań, by stworzyć miejsce, które będzie dla Dzieci namiastką domu. Zależy nam na ciepłej, rodzinnej atmosferze. Najważniejszy jest dla nas harmonijny rozwój każdego Podopiecznego. Kładziemy nacisk na troskę, empatię oraz budowanie więzi i zaufania między nami, a Dzieckiem i jego Rodzicami.

Nasze relacje z Dziećmi cechuje uśmiech, bliskość oraz zrozumienie potrzeb powierzonych naszej opiece Milusińskich.
Mamy świadomość, iż trzy pierwsze lata życia Dziecka mogą wpłynąć na jego przyszłe życie w społeczeństwie, dlatego staramy się, by zintegrować Dzieci ze sobą oraz z nami.

Największym komplementem, jaki do tej pory usłyszałyśmy od Podopiecznego było stwierdzenie, że miejsce, które stworzyłyśmy to taki „domkożłobek”. Było nam wtedy naprawdę miło.

 

Doświadczenie zawodowe cioć

Znamy się od lat. Wpierw połączyła nas przyjaźń. Później, podczas wielu rozmów okazało się, że mamy podobne cele i marzenia o stworzeniu miejsca przeznaczonego dla Dzieci, które stanie się idealną alternatywą dla Rodziców, którzy szukają odpowiedniej opieki dla swoich pociech.

Miałyśmy okazję spróbować swoich sił, prowadząc plac zabaw w jednej z bielskich galerii. Z czasem to miejsce zaczęło się przeobrażać w „popołudniowe przedszkole”, co spowodowało, że zaczęłyśmy snuć plany, by zmienić charakter naszej działalności.

I wtedy narodził się pomysł założenia żłobka. Znalezienie odpowiedniego lokalu nie było proste. Zależało nam na funkcjonalności oraz przytulności. Udało się znaleźć mieszkanie w centrum Bielska-Białej, które spełniło wszystkie nasze oczekiwania. Lokal łączy w sobie dogodne umiejscowienie, a zarazem tworzy kameralną atmosferę. Dzięki temu można do nas łatwo dojechać, a my dysponujemy parkingiem, ogródkiem oraz słonecznym tarasem.

Na chwilę obecną pracujemy we dwie, planujemy zatrudnić kolejną wykwalifikowaną ciocię, by zapewnić Dzieciom odpowiednią opiekę.

Ciocia Kasia Jurasz – pracuje z Dziećmi w różnym wieku od 11 lat. Swoją przygodę z wychowywaniem Najmłodszych rozpoczęła już w czasach studiowania polonistyki, uczestnicząc w praktykach oraz jako opiekun podczas licznych wyjazdów kolonijnych. Trzy lata spędziła w szkolnej świetlicy, gdzie nabrała doświadczenia w prowadzeniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

Ciocia Klaudia Miś – pracuje z Dziećmi od 5 lat. Jest świetnym kompanem do zabaw ruchowych, ponieważ z wykształcenia jest fizjoterapeutką, co sprawia, iż doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny jest ruch w rozwoju Dzieci.